Csak az ítélethirdetés fél óráig tartott a Fővárosi Törvényszéken abban az ügyben, amiben 45 parkolóőrt és autóst vádoltak meg korrupcióval. A volt parkolóőrök a bíróság szerint napi ötszáz-kétezer forint körüli csúszópénzt fogadtak el boltosoktól, hogy az ő autóikat ne büntessék meg.
A parkolóőrök 2 év 4 hónap és 4 év 6 hónap közti börtönbüntetést kaptak a vesztegetés elfogadása miatt, a vesztegető autósok és boltosok pedig 20-30 napi közérdekű munkát kaptak büntetésként.
A bíróság szerint a parkolóőrök jól megszervezték a csalást: a főnök úgy osztotta be az ellenőröket, hogy a korrupcióban részt vevő ellenőrök lehetőleg mindig együtt mozogjanak, és mindig azonos területre kerüljenek - noha pont a korrupció ellen hozott szabályok szerint az ellenőröknek mindig más területen kellett volna mozogniuk. A parkolóőrök összegyűjtötték az autósoktól és boltosoktól a zsebbe gyűjtött pénzt, cserébe őket nem büntették meg. A vezetőjüknek minden héten, pénteken számoltak el.
Korrupcióellenes szabály volt az is, hogy a parkolóőrök nem vihették magukkal a saját telefonjukat (csak a szolgálatit) és legfeljebb ezer forint lehetett náluk. A perben érintett ellenőrök viszont maguknál tartották a mobiljukat, ezen egyeztettek arról, hogy melyik autós fizetett már nekik, hogy a csoportban részt vevő többi parkolóőr ne büntesse meg ezeket a kocsikat.
Végül pont a mobiltelefonjuk segített a lebuktatásban és a hálózat felderítésében, ugyanis a rendőrség lehallgatta a parkolóőrök mobiltelefonjait, aminek segítségével sikerült a teljes hálózatot felderíteni és bizonyítékot gyűjteni.
Természetesen nem pártoljuk a bűnözőket, de érdemes megjegyezni, hogy a fenti titkos adatgyűjtés és lehallgatás nem lett volna megvalósítható, ha a MISTIX lehallgatás elleni rendszer -t használták volna. A MISTIX ugyanis nem csak a hívásokat titkosítja, de az sem megállapítható, hogy kik a telefonáló felek, illetve nincs lekérhető híváslista, ami alapján beazonosítható lett volna a fent említett hálózat.