2014.07.12.
15:23

Írta: MISTIX

Miért előnyösebb a mobiltelefonhívások szoftveres titkosítása?

A múltkori posztban kifejtettük, hogy a mobiltelefonhívások hardveres titkosítása miért nem előnyös, most folytassuk ott, ahol abbahagytuk. Volt szó arról, hogy a hardveres titkosítás védelme közel sem tökéletes, és arról is, hogy a szoftveres megoldás nem tud elromlani. Ha pedig már az elromlásról van szó, lássuk a szavatossági időt.

A hardver eszközök évről évre avulnak el, áruk folyamatosan zuhan. Egy néhány éve vásárolt csúcskategóriás számítógép mára már éppen hogy csak elfogadható teljesítményűnek számít. Ez azért van, mert a technológia hihetetlen sebességgel fejlődik. Ezzel pedig a hardveres megoldások nem tudnak lépést tartani, mivel újra kell tervezni mindig mindent, a kor követelményeinek megfelelően. Ez a titkosítás szempontjából a következőt jelenti:

Tételezzük fel, van egy szuper biztonságos titkosítási algoritmus, amit milliárd évek alatt (se) lehetne feltörni. De egyszer csak valami matematikus zseni kitalál egy olyan megoldást, amivel fölöslegessé válik az összes titkosítási kulcs variáció végigpróbálása, mert egy agyafúrt matematikai művelettel, kitalálható a titkosítatlan eredeti nyers adat.

Szerencsére ez az eset nem szokott túl gyakran előfordulni, de mindenre fel kell készülni! Ha netán ilyen történne, akkor a MISTIX ügyfelek azonnal kapnának egy értesítést, hogy a titkosítás mostantól nem biztonságos, ezért a rendszert letiltottuk, töltsék le az új alkalmazást, amivel a rendszer újra biztonságosan használható. Az új alkalmazásban ugyanis egy másik titkosítási algoritmust teszünk közzé, amit nem érint az agyafúrt matematikus megoldása. Több titkosítási algoritmus létezik ugyanis, sőt egyes algoritmusoknak is van több változata, illetve ezeket kombinálni is lehet, a biztonság növelése érdekében. Ez nekünk egy gyorsan elvégezhető feladat, így az ügyfelek folyamatosan biztonságban tudhatják a titkaikat.

A hardveres titkosítás ezzel ellentétben nem tudja napról napra követni a technológiai változásokat. A hardver eszközt ugyanis bármilyen változás esetén újra kell tervezni, tesztelni kell, le kell gyártani, majd kiszállítani az ügyfeleknek. Ez akár fél évet is igénybe vehet. Ez idő alatt a rendszer vagy a nem biztonságos algoritmussal működik, vagy felelősségtudóan a szolgáltató leállítja a rendszert. A végeredmény mindenképpen ugyanaz, az ügyfelek nem tudnak titkosítva telefonálni.

A MISTIX szoftveres megoldásának hála, bármilyen felmerülő technikai kihívásra, bármilyen újdonságra azonnal tudunk reagálni, folyamatos védelmet tudunk biztosítani az ügyfeleknek, mindig a legújabb, legmodernebb technológiák felhasználásával.

Szólj hozzá!

Címkék: biztonság mobiltelefon lehallgatás MISTIX telefon lehallgatás

A bejegyzés trackback címe:

https://mistix.blog.hu/api/trackback/id/tr926487617

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása